Tužilaštvo sprovelo istragu, osuđena priznala delo i navela porodične razloge

Dušica A. (53) uhapšena je zbog ubistva svog rođenog brata Miodraga O. (51) u Nišu, događaja koji se odigrao 18. marta 2000. godine, saopštili su nadležni organi. Prema navodima iz istrage, osumnjičena je iskoristila trenutak kada je brat zaspao, ušla u njegovu sobu, iščupala gajtan iz zida i zadavila ga.

Nakon izvršenog dela, Dušica A. je odmah privedena i tokom suđenja izjavila da je motiv bio želja da “prekrati muke” teško bolesnom bratu, navodeći i porodične probleme i opterećenja. “Njegova bolest uzimala je maha, sve neredovnije je uzimao lekove i postajao sve nepodnošljiviji. Tražio je od mene da mu čistim, perem, budem njegov rob, a ograničavao mi je izlaske i odlaske svojoj kući. U meni se tako sve snažnije razvila ideja da moram da prekratim njegove, ali i svoje muke”, navela je tokom suđenja.

Nadležno tužilaštvo sprovelo je istragu, a sud je doneo presudu kojom je Dušica A. osuđena na 14 godina zatvora. U zvaničnoj izjavi, tadašnji profesor krivičnog prava na Pravnom fakultetu u Beogradu, Živojin Žika Aleksić, istakao je da su ovakvi slučajevi izuzetno retki u pravnoj praksi Srbije.

“Ovakav slučaj, gde sestra ubije brata, gotovo je nezabeležen u našoj tradiciji i pravnoj praksi. Do ovog događaja, poznata su još samo dva slična slučaja u celoj Jugoslaviji tokom druge polovine 20. veka”, izjavio je Aleksić.

Nakon izricanja presude, Dušica A. je upućena na izdržavanje zatvorske kazne. Istraga i suđenje su sprovedeni u skladu sa zakonskim procedurama, a slučaj je izazvao veliku pažnju javnosti zbog svoje retkosti i okolnosti pod kojima se dogodio.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here