Saobraćajna policija podnela prekršajnu prijavu, vozač isključen iz saobraćaja

Pripadnici saobraćajne policije zaustavili su sinoć oko 22 časa u Zemunu vozača U. Ž. (28) koji je upravljao automobilom marke audi brzinom od 203 kilometra na čas na delu autoputa gde je dozvoljena brzina 100 kilometara na čas, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova. Vozač je odmah isključen iz saobraćaja, a protiv njega je podneta prekršajna prijava zbog nasilničke vožnje.

Prema navodima policije, od početka godine presretači su otkrili gotovo 20.000 saobraćajnih prekršaja, od čega je 143 slučajeva okarakterisano kao nasilnička vožnja. Nadležni apeluju na sve učesnike u saobraćaju da poštuju ograničenja brzine i druge propise, posebno u periodu godine kada se beleži povećan broj saobraćajnih nezgoda sa poginulim i povređenim licima.

“Brzina je i dalje najčešći uzrok saobraćajnih nezgoda sa stradalim licima, zbog čega je odgovorno ponašanje svakog vozača od presudnog značaja za bezbednost svih učesnika u saobraćaju”, navodi se u saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova.

Istraga o ovom slučaju je u toku, a policija nastavlja sa pojačanim kontrolama na svim glavnim saobraćajnicama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here