Više javno tužilaštvo i policija istražuju slučaj, telo u fazi raspadanja poslato na obdukciju
Telo, za koje se pretpostavlja da je muško, pronađeno je 23. juna oko podneva u napuštenom poslovnom objektu na Novom Beogradu, saopšteno je iz policijskih izvora. Prvi je na telo naišao radnik obezbeđenja, koji je odmah obavestio nadležne službe.
Po dolasku na lice mesta, policija i dežurni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu započeli su uviđaj. Prema navodima izvora, telo je bilo u poodmakloj fazi raspadanja, a delovi tela su bili odvojeni. Zbog stanja u kojem je pronađeno, identitet nije mogao biti utvrđen vizuelno.
“Naložena je hitna DNK analiza i provera svih prijava nestalih lica u proteklom periodu”, potvrđeno je iz Višeg javnog tužilaštva. Telo je prebačeno na Institut za sudsku medicinu, gde će obdukcija utvrditi da li je reč o nasilnoj smrti ili su do odvajanja delova tela dovele životinje, s obzirom na to da u napušteni objekat često ulaze psi lutalice.
Policijski inspektori trenutno prikupljaju izjave osoba koje borave u blizini objekta i proveravaju da li postoje sigurnosne kamere koje bi mogle da rasvetle okolnosti slučaja. Istraga je u toku, a nadležni apeluju na građane da prijave sve informacije koje bi mogle pomoći u identifikaciji pronađenog tela.
Slični slučajevi pronalaska tela u napuštenim objektima zabeleženi su i ranijih godina na teritoriji Beograda, a policija redovno sprovodi kontrole takvih lokacija.






