Policija zaplenila oko kilogram kokaina, osumnjičenima određeno zadržavanje do 48 časova

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Službe za borbu protiv organizovanog kriminala, uhapsili su dvojicu crnogorskih državljana P. L. (26) i M. L. (31) u naselju Beograd na vodi zbog sumnje da su neovlašćeno proizvodili i stavljali u promet opojne droge, saopšteno je iz policije. Hapšenje je izvršeno po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu.

Prema navodima iz istrage, osumnjičeni su u dužem vremenskom periodu nabavljali kokain od za sada nepoznatih lica, koji su potom čuvali u stanu u Beogradu i prodavali kupcima u glavnom gradu i drugim mestima u Srbiji. Policija je prilikom hapšenja u putničkom vozilu kod M. L. pronašla kesu sa oko 150 grama kokaina.

Daljim pretresom stana koji je, kako se sumnja, koristio M. L. za skladištenje i pripremu narkotika, zaplenjeno je još 850 grama kokaina, kao i vagica za precizno merenje. Ukupna količina zaplenjene droge iznosi oko jedan kilogram.

Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni nadležnom tužilaštvu. Istraga o poreklu i distribuciji droge je u toku.

“Policijski službenici nastavljaju rad na utvrđivanju svih okolnosti i identifikaciji drugih lica koja su eventualno povezana sa ovim slučajem”, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here